venue burgee

2017 RS:X Youth World Windsurfing Championships MEN

Circolo Surf Torbole, Italy

Competitor List as of 16:09 on 25 June 2017

Day 1 [27th June 2017] Flight Assignments Page 1
Rank Nat SailNo HelmName SailorID Division

Yellow

Count = 49
BEL 39 Thomas Broucke BELTB6
CRO 13 Luka Rozic CROLR4
CRO 69 Hrvoj Rocco Enzo CROPC4
ESP 7 Rafael Cantillana ESPRC26
ESP 211 Fernando Gonzalez De La Madrid Trueba ESPFL15
ESP 600 Nicolas Fores ESPNF600
ESP 721 Francisco Jose Galindo Garcia ESPGG15
FRA 3 Marin Simon 1313435M
FRA 152 Tom Arnoux FRATA22
FRA 312 Fabien Pianazza FRAFP29 U17
FRA 380 Hugo Billon FRAHB23
FRA 727 Pablo Pasquette FRAPP66
FRA 988 Salette Florian 1290907V
FRA 1018 Hugo Gourdin FRAGG42
GBR 141 Ben Mccann GBRBM56
GBR 301 Isaac Lines GBRIL20
GBR 360 Andy Brown GBRAB164
GBR 3141 Aaron Hobb GBRAH145
GER 2811 Aurel Thase GERAT14
GRE 7 Alexandros Kalpogiannakis GREAK57 U17
HKG 21 Ching Yin Cheng HKGCC8
HKG 25 Pui Hei Leung HKGPL3
HUN 206 Richard Geiger HUNRG1 U17
ISR 19 Daniel Cohen ISRDC3
ISR 60 Tom Reuveny ISRTR3
ISR 200 Shaked Cherches ISRSC5 U17
ITA 15 Alex Gasser ITAAG135
ITA 22 Gioele Di Fiore ITAGD118
ITA 93 Michele Ricci ITAMR106 U17
ITA 150 Nicolo Renna ITANR16 U17
ITA 225 Riccardo Renna ITARR51
JPN 1311 Kei Miura JPNKM35
NED 55 Luuc Van Opzeeland NEDAV51
NOR 30 Matteo Fregosi Maaoe NORMM25
NOR 43 Jakob Ruud NORJR7
NOR 1117 Marius Halvorsen NORMH24
NOR 1118 Mads Halvorsen NORMH25
NOR 2120 Henrik Wetlesen Borge NORHB22
POL 116 Michal Warzocha POLMW40
POL 163 Tomasz Romanowski POLTR7
POL 185 Mikolaj Michalski POLMM45
POL 407 Mikolaj Terman GERMT24
POL 850 Kajetan Pawlowski NONE
POL 893 Aleksander Przychodzen POLAP26
RUS 154 Dmitry Sandakov RUSDS25
TUR 1771 Berkay Okumus TURBO13
TUR 2094 Luis Goktepe TURLG2
USA 2 Steven Cramer USASC140
USA 8 Geronimo Nores USAGN14

venue burgee

2017 RS:X Youth World Windsurfing Championships MEN

Circolo Surf Torbole, Italy

Competitor List as of 16:09 on 25 June 2017

Day 1 [27th June 2017] Flight Assignments Page 2
Rank Nat SailNo HelmName SailorID Division

Blue

Count = 48
ARG 407 Marcos Quiroga ARGMQ1
CHN 1 Zhaoguan Dong CHNZD2
ESP 19 Aurelio Terry-Valle ESPAD40 U17
ESP 62 Jan Sanfeliu ESPJS89
ESP 73 Ferran Garcia Querol ESPFG34
ESP 295 Javier Rodriguez Ramos ESPJR74
FRA 9 Mathurin Jolivet FRAMJ24
FRA 38 Tom Garandeau FRATG30
FRA 71 Mathieu Briot FRAMB110
FRA 99 Fournely David FRADF12
FRA 160 Titouan Pillot FRATP36
FRA 299 Baptiste Grall FRABG33
FRA 420 Julien Rodriguez FRAJR43
FRA 734 Malo Maisonneuve FRAMM127
GBR 530 Ben Tweedle GBRBT15 U17
GBR 773 Jake Wolgram GBRJW164 U17
GBR 847 Jonathan Ashworth GBRJA78
GRE 10 Iason -Nikolaos Zintzovas GREIZ1
GRE 18 Emmanouil Maniadakis U17
GRE 52 Konstantinos Astrapellos GREKA7
GRE 80 Leonidas Tsortanidis GRELT10 U17
HKG 22 Tin Yu Earl Cheung HKGTC6
HKG 36 Ho Yin Cheng HKGHC50
HUN 1999 Mark Hanzely HUNMH6
ISR 22 Ido Rootman ISRIR1 U17
ISR 25 Bar Navri ISRBN1 U17
ISR 253 Yoav Cohen ISRYC4
ISR 323 Itai Kafri ISRIK3
ITA 20 Simone Montanucci ITASM97 U17
ITA 24 Luca Di Tomassi ITALD70
ITA 63 Carlo Maria Cipriani ITACC142 U17
ITA 94 Riccardo Alberto Borghi ITARB69
ITA 127 Daniele Gallo ITADG39
ITA 138 Giorgio Stancampiano ITAGS161 U17
LAT 47 Namejs Dreimanis LATND1
NED 25 Sil Hoekstra NEDSH7
NED 164 Thijmen Wissenburgh NEDTW13
NOR 141 Kristian K Wendelborg NORKW6
NOR 424 Ola Bjorne NOROB13
POL 13 Jakub Sykula NONE U17
POL 15 Igor Eliasz POLIE1
POL 45 Kamil Ugniewski POLKU2 U17
POL 76 Michal Walenczewski POLMW10
POL 175 Przemyslaw Szybkowski POLPS25
POL 191 Jedrzej Cituk POLJC11 U17
POL 500 Maciej Zalewski POLMZ17 U17
TUR 391 Berk Ozcan TURBO14 U17
UKR 46 Oleksandr Goncharenko UKROH1

Competitor List Programming by Jon Eskdale
www.windsurfingresults.co.uk