2023 Spring Saturday Series

Shustoke SC

2023 Spring Saturday Series

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 84, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo HelmName CrewName PY R1 04/03 R2 04/03 Total Nett
1st Gold COMET 815 Dave Turtle   1210 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd Gold SOLO 4439 Cole Briscoe   1142 1.0 2.0 3.0 3.0
3rd Gold SOLO 5740 Mike Cossey   1142 5.0 3.0 8.0 8.0
4th Gold SOLO 5497 Olly Saunders   1142 3.0 5.0 8.0 8.0
5th Gold SOLO 4503 Mark Cuxson   1142 4.0 4.0 8.0 8.0
6th Silver SOLO 5177 Simon Dipple   1142 7.0 10.0 17.0 17.0
7th Gold PHANTOM 1492 Jim Hopton   1002 14.0 6.0 20.0 20.0
8th Gold ILCA 7 / Laser 008 Lucinda Thornton   1101 13.0 7.0 20.0 20.0
9th Silver SOLO 4326 Rach Briscoe   1142 9.0 11.0 20.0 20.0
10th Silver SOLO 4624 Clive Brookes   1142 16.0 8.0 24.0 24.0
11th Bronze SOLO 5548 David Gilchrist   1142 10.0 15.0 25.0 25.0
12th Silver ILCA 7 / Laser 152673 Harvey Rose   1101 17.0 9.0 26.0 26.0
13th Gold SOLO 4804 Tim Mardon   1142 15.0 12.0 27.0 27.0
14th Silver COMET 108 Ray Tite   1210 19.0 13.0 32.0 32.0
15th Silver 2000 2888 Lawrence Dooley Steve Moore 1114 18.0 14.0 32.0 32.0
16th Bronze SOLO 3392 Dan Simmonds   1142 22.0 OOD 17.0 OOD 39.0 39.0
17th Gold SOLO 4754 Richard Connolly   1142 6.0 85.0 DNC 91.0 91.0
18th Gold LARK 2495 Stuart Hydon Ann Biglin / Nick Hydon 1065 8.0 85.0 DNC 93.0 93.0
19th Gold MIRROR (S/H) 70514 Lindsay Haig   1377 11.0 85.0 DNC 96.0 96.0
20th Silver ILCA 7 / Laser 200088 John Dransfield   1101 12.0 85.0 DNC 97.0 97.0
21st Gold MIRROR (S/H) 70572 Fred Briscoe   1377 22.0 RET 85.0 DNC 107.0 107.0
22nd   Laser Pico 3788 Derek Baldry   1330 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice COMET TRIO (MK I) 4 Andrew Partridge Pixie Partridge 1096 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice ILCA 6 / Laser Radial 184015 Tilly Partridge   1150 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver MIRROR (S/H) 70025 Brian Nicholson   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze COMET TRIO (MK I) 362 Fiona Moore Steve 1096 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice SOLO 6032 David Reade   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze ILCA 6 / Laser Radial 198166 Annabel Thornton   1150 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver ILCA 7 / Laser 161855 Tony Campion   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold MIRROR (S/H) 70471 Malc Coombes   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver COMET 852 Dav Turtle   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver ILCA 7 / Laser 170586 Tom James   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4768 Jon Cawthorne   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold GRADUATE 2901 Hamilton Roaf   1120 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver SOLO 4861 Jane Scott-Davies   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze ILCA 6 / Laser Radial 179731 Hatty Connolly   1150 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze SOLO 3734 Simon Durk   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 5025 Mike Evans   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold PHANTOM 1400 Pete Smith   1002 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4570 Martin Richards   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze ILCA 7 / Laser   Ciaran Murphy   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold RS 200 970 Mark Cuxson Gail Cuxson 1046 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver SOLO 5519 Neil Brown   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4784 Rob Marlow   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold ILCA 7 / Laser 8 Mark Cuxson   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver MIRACLE 4026 Zara Frankton Louise Whitehead / Dave Turtle 1194 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4501 Dave Shepherd   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice SOLO 3228 Aaron Gibson   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold COMET 751 Malc Coombes   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze ILCA 6 / Laser Radial 182224 Louise Whitehead   1150 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 5702 Ann Biglin   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd   COMET TRIO (MK I) 4 Chris Gilbert Pete Smith 1096 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice ILCA 7 / Laser 184015 Andrew Partridge   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice RS FEVA XL 123 Tilly Partridge Hatty Connolly 1248 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice SOLO 3321 Lee Watson   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold ILCA 7 / Laser 178350 Tim Makepeace   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver ILCA 7 / Laser 161552 Andy Ward   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze SOLO 4738 Kevin Thompson   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze MIRROR (S/H) 70737 Tony Mason   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver LARK 2481 Andy Ward Toby Ward 1065 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver ILCA 7 / Laser 161359 Ashleigh Hemming   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze Heron 3343 Ross Patterson Derek Baldry 1345 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4768 Ralph Cawthorne   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver ILCA 7 / Laser 161552 Toby Ward   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver PHANTOM 1347 Brian Webley   1002 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold ILCA 4 / Laser 4.7 192535 Harry Marlow   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver 2000 21896 Richard Connolly Richard F Connolly 1114 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold LARK 2468 Olly Saunders Zara Frankton 1065 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4668 Tim Makepeace   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4503 Jamie Cuxson   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4557 Nigel Wilkins   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold COMET 840 Fred Briscoe   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold MIRACLE 3794 Dave Turtle Zara Turtle 1194 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold ILCA 4 / Laser 4.7 1 Ralph Cawthorne   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver COMET 615 Ashleigh Hemming   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SCORPION 2034 Stuart Hydon Nick Hydon 1043 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice ILCA 7 / Laser 18394 Richard F Connolly   1101 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold COMET TRIO (MK I) 505 Ade Padro Tracie Padro 1096 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze MIRROR (S/H) 70532 Helen Jenkinson   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Bronze MIRROR (S/H) 70112 Ross Patterson   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold MIRROR (S/H) 70613 Stuart Ellis   1377 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Silver COMET 852 Zara Frankton   1210 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Novice SOLO 4997 Rob Almond   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0
22nd Gold SOLO 4768 Oscar Cawthorne   1142 85.0 DNC 85.0 DNC 170.0 170.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com