venue burgee

Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results as of 22:51 on April 17, 2012

Contents

1 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.22                 0.0 0.0
1st La barca Folkebåt NOR 1118 Allan Haugaard GS 0.97                 0.0 0.0
1st Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12                 0.0 0.0
1st Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20                 0.0 0.0
1st Monsiør Cumulus NOR 4920 Øyvind Monstad SF 1928 1.07                 0.0 0.0

2/3/4 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Symra Hanse 315 NOR 12493 Frode Liland SS 1.14                 0.0 0.0
1st Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12                 0.0 0.0
1st Butterfly Mamba 29 NOR 8100 Ørjan Rørvik Larsen SS 1.06                 0.0 0.0
1st Akay Alo NOR 3368 Magnar Aksnes SS 1.10                 0.0 0.0
1st Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14                 0.0 0.0
1st SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14                 0.0 0.0
1st Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10                 0.0 0.0
1st LENS Willing NOR 3819 Bjørnar Jacobsen SS 1.09                 0.0 0.0

5 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Marco Polo Nessy 94 c/r NOR 5662 Helge Sondresen GS 1.16                 0.0 0.0
1st Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 1.16                 0.0 0.0
1st 1/2veis 1/2 ton one of NOR 9974 Rune Nor-Hansen SS 1.16                 0.0 0.0
1st Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17                 0.0 0.0
1st SOL Oceanis 373 NOR 10941 Sjur Hundsnes GS 1.17                 0.0 0.0
1st Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 1.15                 0.0 0.0

6/7/8/9/10 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22                 0.0 0.0
1st Procella Hanse 342 NOR 11937 Ragnar Egset SS 1.21                 0.0 0.0
1st Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26                 0.0 0.0
1st Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26                 0.0 0.0
1st Whisper Diva 39 NOR 6430 Rune Fagervik SS 1.27                 0.0 0.0
1st Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24                 0.0 0.0
1st Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30                 0.0 0.0
1st Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36                 0.0 0.0
1st Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29                 0.0 0.0
1st Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27                 0.0 0.0

Express Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12                 0.0 0.0
1st Placebo Express NOR 185 Arne Rise Liebich SF 1928 1.12                 0.0 0.0
1st Glae Express NOR 28 Anders Aadnøy SS 1.12                 0.0 0.0
1st Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12                 0.0 0.0
1st Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12                 0.0 0.0
1st Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS 1.12                 0.0 0.0
1st Båd Angelica Express NOR 170 Brit Fjone Godal SS 1.12                 0.0 0.0
1st Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12                 0.0 0.0
1st Jippi Express NOR 114 Henning Veland SS 1.12                 0.0 0.0
1st Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12                 0.0 0.0
1st Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS 1.12                 0.0 0.0
1st Dolphin Express NOR 148 Kjetil Bogstrand SS 1.12                 0.0 0.0
1st Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12                 0.0 0.0
1st Viju Express NOR 221 Team Viju SF 1928 1.12                 0.0 0.0
1st Miss Behaving Express NOR 17 Kjell Morisbak Lund GS 1.12                 0.0 0.0
1st Mel O`di Express NOR 178 Team Subsea 7 /v Audun Ottesen SS 1.12                 0.0 0.0
1st Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 1.12                 0.0 0.0
1st X-Ray Express NOR 88 Team X-ray GS 1.12                 0.0 0.0
1st Ran Express NOR 172 Kristian Bjordal SS 1.12                 0.0 0.0
1st Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.12                 0.0 0.0
1st Siddis Express NOR 142 Frank Yngve Huth SF 1928 1.12                 0.0 0.0

R36 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Promineo Racing J-109 NOR 11500 Hans Martin Veding SS 1.30                 0.0 0.0
1st Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29                 0.0 0.0
1st Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29                 0.0 0.0
1st LE-LO First 36.7 NOR 10528 Bjørn O. Thorsen SS 1.29                 0.0 0.0
1st Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28                 0.0 0.0
1st Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29                 0.0 0.0
1st Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27                 0.0 0.0

R40 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Yanix IMX 40 ESP 5859 Regis Rougier GS 1.38                 0.0 0.0
1st Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31                 0.0 0.0
1st Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40                 0.0 0.0
1st Virginia Bashford 36 NOR 9100 Michael Nygaard SS 1.34                 0.0 0.0
1st Føniks Grand Soleil 43 B NOR 11931 Stein Egil Svendsen SS 1.38                 0.0 0.0
1st Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39                 0.0 0.0
1st Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31                 0.0 0.0
1st Rainbow Dancer Rainbow 42 NOR 7358 Trond Kjønnerød SS 1.39                 0.0 0.0

X-35 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Ratings: LYS, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   Total Nett
1st Himlaleite X-35 NOR 160 Egil Ronæs SS 1.34                 0.0 0.0
1st Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.34                 0.0 0.0
1st Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34                 0.0 0.0
1st FoXylady X-35 NOR 157 Graham Peter Lord SS 1.34                 0.0 0.0
1st Christina X-35 NOR 182 Andre Tandrevoll SS 1.34                 0.0 0.0
1st Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34                 0.0 0.0

Vind X, ca Y knop

Evt. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com






www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com