event burgee venue burgee

Walpole Prizes

Water Wags

Results are final as of 18:52 on September 16, 2013

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 28, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat Division Club HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st 42 Tortoise Division 1A RIYC William Prentice Linda Prentice 29.0 DNC 1.0 30.0 30.0
2nd 20 Badger Division 1B RIYC John Cox Mary Cox 1.0 29.0 DNC 30.0 30.0
3rd 12 Alfa Division 1B RSGYC Michael Donohoe Jenny Donohoe 29.0 DNC 2.0 31.0 31.0
4th 8 Barbara Division 1A NYC Ian Malcolm Judith Malcolm 2.0 29.0 DNC 31.0 31.0
5th 3 Pansy Division 1A RSGYC Vincent Delany Noelle Breen 29.0 DNC 3.0 32.0 32.0
6th 15 Moosmie Division 1A RIYC David Mc Farlane Sally Mc Farlane 3.0 29.0 DNC 32.0 32.0
7th 41 Mollie Division 1A NYC Cathy Mac Aleavey Con Murphy 29.0 DNC 4.0 33.0 33.0
8th 6 Mary Kate II Division 1B RIYC Ian Magowan Mark/Chris/Hugh 4.0 29.0 DNC 33.0 33.0
9th 38 Swift Division 1A RIYC Guy Kilroy Jackie Kilroy 29.0 DNC 5.0 34.0 34.0
10th 18 Good Hope Division 2 RIYC Hal Sisk   5.0 29.0 DNC 34.0 34.0
11th 37 Marcia Division 1B RSGYC Jim Foley Yvonne Foley 29.0 DNC 6.0 35.0 35.0
12th 44 Scally Wag Division 1B RSGYC Dan O'Connor David Williams 6.0 29.0 DNC 35.0 35.0
13th 26 Nandor Division 2 RIYC Brian McBride Stuart McBean 7.0 29.0 DNC 36.0 36.0
14th 17 Coquette Division 1B RIYC Seymour Cresswell Gillian Mahony 8.0 29.0 DNC 37.0 37.0
15th 08 Eros Division 2 RSGYC Gail Varian   9.0 29.0 DNC 38.0 38.0
16th 14 Phyllis Division 2 RIYC Paul Smith Ann Smith 10.0 29.0 DNC 39.0 39.0
17th 16 Penelope Division 2 NYC Fergus Cullen Alice Walsh 11.0 29.0 DNC 40.0 40.0
18th 10 Sprite Division 2 RIYC Ian Masterson   12.0 29.0 DNC 41.0 41.0
19th 4 Vela Division 1A RIYC Brian Bond Philip Mayne 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 40 Swallow Division 1B RIYC Denis Woods Margaret Woods 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 43 Freddie Division 1A RIYC David Corcoran/Bairbre Stewart   29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 21 Jacqueline Division 2 RSGYC Geoff Sarratt Gail Varian 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 24 Gavotte Division 1A RSGYC Frank Guy Owen McNally 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 1 Ethna Division 1B RSGYC Tino Hyland Adam Hyland 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 31 Polly Division 2 RSGYC Henry Rooke Richard Mossop 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 34 Chloe Division 2 RIYC Kate O'Leary Clare Hogan 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 9 Marie Louise Division 1B RIYC John Magner Dara Magner 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0
19th 30 Sara Division 1B RIYC David Clarke Ann Clarke/ Des Campbell 29.0 DNC 29.0 DNC 58.0 58.0

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gamil.com

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com