event burgee venue burgee

waterwagsrace2series2013

Water Wags

Results are final as of 0:34 on September 19, 2013

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 28, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat Division Club HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 38 Swift Division 1A RIYC Guy Kilroy Jackie Kilroy 1.0 2.0 7.0 3.0 (8.0) 21.0 13.0
2nd 42 Tortoise Division 1A RIYC William Prentice Linda Prentice 2.0 5.0 (29.0 DNC) 2.0 7.0 45.0 16.0
3rd 24 Gavotte Division 1A RSGYC Frank Guy Owen McNally (29.0 DNC) 8.0 3.0 5.0 3.0 48.0 19.0
4th 41 Mollie Division 1A NYC Cathy Mac Aleavey Con Murphy (29.0 DNC) 1.0 29.0 DNC 1.0 1.0 61.0 32.0
5th 44 Scally Wag Division 1B RSGYC Dan O'Connor David Williams 7.0 13.0 4.0 (19.0) 9.0 52.0 33.0
6th 6 Mary Kate II Division 1B RIYC Ian Magowan Mark/Chris/Hugh 9.0 (29.0 DNC) 12.0 8.0 5.0 63.0 34.0
7th 15 Moosmie Division 1A RIYC David Mc Farlane Sally Mc Farlane (29.0 DNC) 3.0 29.0 DNC 7.0 2.0 70.0 41.0
8th 3 Pansy Division 1A RSGYC Vincent Delany Noelle Breen 3.0 (29.0 DNC) 1.0 29.0 DNC 10.0 72.0 43.0
9th 20 Badger Division 1B RIYC John Cox Mary Cox (29.0 DNC) 6.0 29.0 DNC 4.0 4.0 72.0 43.0
10th 8 Barbara Division 1A NYC Ian Malcolm Judith Malcolm 8.0 (29.0 DNC) 2.0 10.0 29.0 DNC 78.0 49.0
11th 16 Penelope Division 2 NYC Fergus Cullen Alice Walsh (29.0 DNC) 16.0 13.0 6.0 15.0 79.0 50.0
12th 34 Chloe Division 2 RIYC Kate O'Leary Clare Hogan 10.0 (29.0 DNC) 15.0 12.0 13.0 79.0 50.0
13th 26 Nandor Division 2 RIYC Brian McBride Stuart McBean 13.0 12.0 9.0 17.0 (29.0 DNC) 80.0 51.0
14th 17 Coquette Division 1B RIYC Seymour Cresswell Gillian Mahony 12.0 17.0 14.0 13.0 (29.0 DNC) 85.0 56.0
15th 30 Sara Division 1B RIYC David Clarke Ann Clarke/ Des Campbell 6.0 14.0 8.0 (29.0 DNC) 29.0 DNC 86.0 57.0
16th 37 Marcia Division 1B RSGYC Jim Foley Yvonne Foley 11.0 (29.0 DNC) 29.0 DNC 11.0 6.0 86.0 57.0
17th 43 Freddie Division 1A RIYC David Corcoran/Bairbre Stewart   5.0 15.0 (29.0 DNC) 9.0 29.0 DNC 87.0 58.0
18th 14 Phyllis Division 2 RIYC Paul Smith Ann Smith 14.0 (29.0 DNC) 16.0 15.0 14.0 88.0 59.0
19th 12 Alfa Division 1B RSGYC Michael Donohoe Jenny Donohoe (29.0 DNC) 9.0 5.0 20.0 29.0 DNC 92.0 63.0
20th 9 Marie Louise Division 1B RIYC John Magner Dara Magner 4.0 4.0 (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 95.0 66.0
21st 31 Polly Division 2 RSGYC Henry Rooke Richard Mossop (29.0 DNC) 11.0 11.0 18.0 29.0 DNC 98.0 69.0
22nd 40 Swallow Division 1B RIYC Denis Woods Margaret Woods (29.0 DNC) 7.0 6.0 29.0 DNC 29.0 DNC 100.0 71.0
23rd 4 Vela Division 1A RIYC Brian Bond Philip Mayne (29.0 DNC) 10.0 10.0 29.0 DNC 29.0 DNC 107.0 78.0
24th 08 Eros Division 2 RSGYC Gail Varian   (29.0 DNC) 18.0 17.0 14.0 29.0 DNC 107.0 78.0
25th 10 Sprite Division 2 RIYC Ian Masterson   (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 16.0 12.0 115.0 86.0
26th 18 Good Hope Division 2 RIYC Hal Sisk   (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 21.0 11.0 119.0 90.0
27th 21 Jacqueline Division 2 RSGYC Geoff Sarratt Gail Varian (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 145.0 116.0
27th 1 Ethna Division 1B RSGYC Tino Hyland Adam Hyland (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 145.0 116.0

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gamil.com

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com